integracja i komunikacja

Fot. Jedno z ćwiczeń zajęć komunikacyjno-integracyjnych. Grupa ma za zadanie zbudować wieżę z rozrzuconych klocków za pomocą sterowanego sznurkami dźwigu. Następnie rozmawia, co jej pomagało w zadaniu a co przeszkadzało. Zdj. Maciej Sopyło.

Bez stworzenia atmosfery bezpieczeństwa i zaufania trudno wyobrazić sobie dobrą zespołową współpracę. To zaś zależy między innymi od tego, jak dobrze się znamy. Gry i zabawy integracyjne pozwalają także zobaczyć się w różnych rolach, poznać swoje kompetencje, sprawdzić się i pokazać w nowych rolach i sytuacjach.

Częścią dobrej pracy jest komunikacja. Sposób, w jaki się do siebie odnosimy, kanały komunikacyjne, sposoby ustalania reguł i rozwiązywania sporów to codzienność zespołów klasowych, gron pedagogicznych czy innych zespołów.

Jak dobrze poznać ludzi, z którymi pracuję? Jak dbać na co dzień o ich relacje? Jak ustalić zasady wspólnej egzystencji i pracy, żeby rzeczywiście sprawdziły się w praktyce i przetrwały w czasie? Co robić, gdy w komunikacji coś szwankuje? Jak uczynić ją bardziej empatyczną?

Zobacz moją ofertę:

Dzieci i młodzież

Nauczyciele i nauczycielki

Rodzice 

Biblioteki, bibliotekarki i bibliotekarze

Organizacje pozarządowe

Firmy

Trenerzy i trenerki

Samorządy, urzędnicy i urzędniczki

Maciej Sopyło

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.